Markowe manekiny – jakość i trwałość

Markowe manekiny – jakość i trwałość

10 sierpnia, 2022 0 przez Redakcja

Manekiny są ważnym elementem wyposażenia każdego butiku. To właśnie one odpowiadają za skuteczną ekspozycję asortymentu. W końcu mało który element garderoby dobrze prezentuje się na wieszaku, a tym bardziej na sklepowej półce. Jednak, wybierając konkretny model warto zwrócić uwagę na pewne cechy mogące świadczyć o jakości manekina. O co konkretnie chodzi? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

Jak wybrać odpowiedni model manekina?

Przy wyborze manekina warto kierować się przede wszystkim estetyką sklepu. Manekin powinien być uzupełnieniem aranżacji i współgrać z nią na tyle, by nie przyćmić prezentowanych ubrań. W tym przypadku lepiej zrezygnować z wyróżniających się modeli. Co więcej, wielu właścicieli butików wystrzega się nawet wariantów realistycznych (czyli z wyraźnymi cechami ludzkimi, jak nos, włosy czy usta), aby nie sugerować klientom, że jakiś element garderoby pasuje tylko do jednego, konkretnego typu urody. Najczęściej wybierane są modele abstrakcyjne. Właściwą opcją są warianty w neutralnych kolorach, jak czarny, biały czy beżowy. Chyba, że asortyment dostępny w danym butiku jest ekstrawagancki.

Właściciele butików powinni przyjrzeć się również tworzywu, z jakiego wykonano manekina. Na rynku jest wiele modeli z plastiku czy styropianu, ale markowe manekiny robione są zazwyczaj z włókna szklanego.

Markowe manekiny – kiedy na nie postawić?

Wspomniane wcześniej rozwiązanie, jakim są markowe manekiny, zazwyczaj znajduje zastosowanie w ekskluzywnych butikach. Odpowiada za to wyjątkowo dopracowany design i trwałe wykończenie. Możesz sam sprawdzić, jak prezentują się poszczególne modele tego typu na stronie https://moremannequins.pl/. Ceny mogą być bardzo zróżnicowane. Markowe manekiny często są nieco droższe o tradycyjnych modeli, jednak w tym przypadku płacimy za wysoką jakość. Poza tym zakup manekina to inwestycja na lata, dlatego nie powinniśmy aż tak zwracać uwagi na koszty, jeśli nie przekraczają one rozsądnego pułapu. Znacznie lepiej postawić w tym przypadku na jakość.