Automotive w Tarnowie – jak wygląda ten biznes?

Automotive w Tarnowie – jak wygląda ten biznes?

6 grudnia, 2022 0 przez Redakcja

Czym dokładnie jest branża automotive? Produkcja części akcesoriów samochodowych to tylko jedna z gałęzi tego sektora. W Tarnowie przedsiębiorcy zajmujący się motoryzacją radzą sobie całkiem nieźle.

Automotive – jak to wygląda w Tarnowie?

Przemysł motoryzacyjny w Polsce jest głównym motorem wzrostu i rozwoju gospodarczego, a automotive stanowią jeden z największych sektorów. Sektor motoryzacyjny w Tarnowie jest odpowiedzialny za około 25% wszystkich miejsc pracy w regionie. Produkuje światowej klasy pojazdy, komponenty i części samochodowe dla takich globalnych marek jak Volkswagen, Daimler AG i BMW. W Tarnowie firmy motoryzacyjne produkują również części do pojazdów wojskowych i samolotów.

Automotive w Tarnowie jest wysoce konkurencyjny. Płace są stosunkowo niskie w porównaniu z innymi sektorami przemysłu, ale jakość produkcji jest wysoka. Pracownicy sektora motoryzacyjnego są tu dobrze wyszkoleni, a warto pamiętać, że wiele zawodów związanych z motoryzacją wymaga wyższego poziomu technologicznego.

Przemysł motoryzacyjny w Tarnowie w ciągu ostatnich kilku lat stale się rozwija, a w regionie otwierają się i inwestują liczne nowe firmy motoryzacyjne. Automotive jest postrzegany jako istotny czynnik rozwoju gospodarczego Polski i jest jednym z najważniejszych sektorów dla wzrostu PKB w kraju.

Automotive w Tarnowie – czy można znaleźć tam dobre firmy?

Chociaż z automotive kojarzy się głównie zakłady produkcyjne, warto wiedzieć, że szeroko pojętą motoryzacją zajmują się także warsztaty samochodowe. W Tarnowie bez problemu znajdziemy godne zaufania firmy, działające w tym zakresie. Ślusarczyk Auto to polecany serwis i naprawa samochodów. Warto sprawdzić to miejsce: https://slusarczyk-auto.pl/ ze względu na:

  • profesjonalizm i wysoką jakość usług;
  • duże doświadczenie całego zespołu pracowników;
  • odpowiedzialność za środowisko;
  • wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny i wyposażenie warsztatów oraz materiały;
  • dobry i życzliwy kontakt z klientem;
  • ciągłe poszerzanie wiedzy i rozwój firmy.

Warto wiedzieć, że firma Ślusarczyk Auto znajduje się w Tarnowie, przy ulicy Do Huty 31. Jeśli szukasz kompleksowych usług branży automotive – Tarnów to właśnie ją znalazłeś!